Zapytaj o ofertę
Skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 24 godzin w celu przygotowania oferty dla Twojego domu lub firmy.
Skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 24 godzin w celu przygotowania oferty dla Twojego domu lub firmy.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam.
Skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 24 godzin w celu przygotowania oferty dla Twojego domu lub firmy.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam.
Program priorytetowy Mój Prąd stanowi unikatowy na dotychczasową skalę w Polsce, instrument dedykowany wsparciu rozwoju energetyki prosumenckiej, czyli wsparcia segmentu mikroinstalacji fotowoltaicznych (PV).
Wdrożenie programu Mój Prąd jest silnym impulsem dla dalszego rozwoju energetyki prosumenckiej i znacząco przyczyni się do spełnienia międzynarodowych zobowiązań Polski w zakresie rozwoju energetyki odnawialnej OZE.
Ruszyła kolejna edycja popularnego programu Mój Prąd na lata 2021 – 2023. Jest to już czwarta edycja tego popularnego programu. Mój Prąd 4.0 różni od poprzednich wersji programu m.in. tym, że został poszerzony o komponenty zwiększające autokonsumpcję energii elektrycznej jak magazyny energii. Inną ważną zmianą jest także zwiększające efektywność zarządzania energią elektryczną.
Mój Prąd 4.0 to program skierowany do gospodarstw domowych na terenie całej Polski.
Projekt zakłada dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, magazynów ciepła oraz systemów zarządzania energią HEMS/EMS. Maksymalna, łączna kwota dotacji to 20 500 zł. Wsparciem są objęte koszty kwalifikowane poniesione w okresie od 01.02.2020 do 31.12.2023 roku. Warunkiem udziału w programie jest m.in. rozliczanie się w net-billingu.
Kup i zamontuj instalację fotowoltaiczną, samą lub z dodatkowymi komponentami.
Poczekaj na wymianę licznika.
Podpisz umowę z dystrybutorem energii o przyłączenie mikroinstalacji do sieci elektrycznej.
Złóż wniosek samodzielnie przez Internet w Generatorze Wniosków o Dofinansowanie: https://gwd.nfosigw.gov.pl/ lub daj nam swoje pełnomocnictwo, a zrobimy to za Ciebie.
O wyniku oceny wniosku zostaniesz poinformowany mailem. Status wniosku możesz sprawdzić na stronie https://mojprad.gov.pl/, podając adres mailowy i nr wniosku.
Mój Prąd 4.0 to program prosumencki, skierowany do gospodarstw domowych na terenie całej Polski. Projekt zakłada dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii, magazynów ciepła oraz systemów zarządzania energią HEMS/EMS. Maksymalna, łączna kwota o jaką można wnioskować w ramach programu to dotacja 20 500 zł. Wsparciem programu Mój Prąd są objęte koszty kwalifikowane poniesione w okresie od 01.02.2020 do 31.12.2023 roku. Warunkiem jest m.in. rozliczanie się w net-billingu.
To rozwiązanie oparte na wartościowym rozliczeniu energii wyprodukowanej przez prosumenta w oparciu o wartość energii ustaloną docelowo według ceny z Rynku Dnia Następnego (RDN).
Programu Mój Prąd 4.0 jest przeznaczony dla osób fizycznych, których mikroinstalacja fotowoltaiczna zostanie podłączona do nowego systemu rozliczeń net-billing, a także dla prosumentów w dotychczasowym systemie opustów (tzw. net metering) – jednak pod warunkiem przejścia na nowy system rozliczeń, potwierdzonego przez OSD.
Prosument to połączenie dwóch innych wyrazów: producent i konsument. Jest to więc osoba, która jednocześnie coś konsumuje i produkuje, czyli jednocześnie zużywa i wytwarza energię elektryczną, korzystając z Odnawialnych Źródeł Energii. Pojęcie producent używa się w odniesieniu do fotowoltaiki, nazywając tak osoby, które posiadają własne, instalacje fotowoltaiczne.
Zasada działania instalacji fotowoltaicznej jest prosta – promienie padają na panele fotowoltaiczne, które zamieniają je na energię elektryczną. Instalacja fotowoltaiczna, by działać i produkować energię potrzebuje światła, a właściwie fotonów. To właśnie te cząstki wprawiają w ruch elektrony dzięki, którym powstaje napięcie elektryczne. Prąd stały z paneli fotowoltaicznych wędruje do falownika, gdzie zamieniany jest na prąd przemienny, z którego później korzystamy podłączając urządzenia do gniazdek. Dzięki wyższemu napięciu prąd z paneli fotowoltaicznych wypiera z domu prąd sieciowy i trafia do urządzeń w Twoim domu.
Panele fotowoltaiczne produkują energię nawet w pochmurne i deszczowe dni, jednak są one najbardziej wydajne w słoneczne dni. Jeśli produkcja prądu nie jest wystarczająca do pokrycia zapotrzebowania w danej chwili, korzystasz z nadwyżek energii wprowadzonych do sieci.
Panele produkują energię cały rok, niezależnie od pogody. Ilość energii oczywiście zależy od panujących warunków atmosferycznych. Największa produkcja energii jest w okresie od wiosny do jesieni, a zimą wykorzystujemy nadmiar energii zgromadzonej w sieci lub korzystamy z sieciowego prądu.
Mój Prąd to program prosumencki, skierowany do gospodarstw domowych. Projekt zakłada dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych, magazynów energii.
Program Moje Ciepło wspiera zakup i montaż pomp ciepła w nowych domach o podwyższonym standardzie energetycznym.