Programy i dofinansowania
na instalacje OZE

Fotowoltaika to darmowe i nowoczesne źródło energii odnawialnej dla Twojego domu lub firmy. Panele fotowoltaiczne pracują przez cały rok i przynoszą korzyści także w zimie. Poznaj ofertę paneli fotowoltaicznych Playtronics.

Program Ulga termomodernizacyjna

Zamów pompę ciepłą oraz inne produkty OZE z dofinansowaniem

Ulga termomodernizacyjna polega na odliczeniu od podstawy obliczenia podatku dochodowego wydatków poniesionych na realizację przedsięwzięcia termomodernizacyjnego w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł w odniesieniu do wszystkich realizowanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych w poszczególnych budynkach, których podatnik jest właścicielem lub współwłaścicielem.

Program Mój Prąd 6.0

Zamów fotowotaikę oraz inne produkty OZE z dotacją Mój Prąd

W ramach programu Mój Prąd 6.0 polscy obywatele spełniający określone wymagania będą mogli starać się o uzyskanie dofinansowania na zakup i montaż urządzeń związanych z technologią OZE, czyli z odnawialnymi źródłami energii. Chodzi tu przede wszystkim o instalacje fotowoltaiczne, aczkolwiek środki można przeznaczyć również na inne inwestycje.

W lipcu 2019 roku po raz pierwszy ogłoszony został rządowy program Mój Prąd. Od tego czasu mieliśmy już pięć kolejnych edycji. Na piątą edycję przeznaczono w sumie 550 mln zł, a ogromne zainteresowanie doprowadziło do tego, że środki zostały rozdysponowane przed czasem. Nie dziwi zatem fakt, że coraz więcej osób z niecierpliwością oczekuje na informacje na temat programu Mój Prąd 6.0.

Program Czyste powietrze

Zamów fotowotaikę oraz inne produkty OZE z dofinansowaniem

Poznaj kolejna edycja popularnego programu Czyste Powietrze 2.0. Program Czyste Powietrze to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Celem Programu jest walka ze smogiem w Polsce. Wsparcie finansowe z programu Czyste Powietrze możesz otrzymać na projekty już zakończone, w trakcie realizacji lub jeszcze nierozpoczęte. Pamiętaj jednak, że rozliczeniu podlegać będą koszty poniesione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku.

Program Moje Ciepło

Zamów fotowotaikę oraz inne produkty OZE z dotacją Stop Smog

Program umożliwia wsparcie zakupu i montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych. Współfinansowanie inwestycji polega na zakupie i montażu nowych pomp ciepła – powietrznych i gruntowych – wykorzystywanych do celów ogrzewania lub ogrzewania i ciepłej wody użytkowej w nowych budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. Urządzenie musi zostać zakupione między 1 stycznia 2021 r. a 31 grudnia 2026 r.

Baza wiedzy OZE

Chcesz zainwestować w OZE i zastanawiasz się czy fotowoltaika, pompa ciepła to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Czytaj nasze poradniki na temat Odnawialnych Źródeł Energi, fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynowania energii i znajdź najlepsze rozwiązania dla siebie.