Z roku na rok odnotowujemy coraz wyższe temperatury. Upały pojawiają się już nie tylko latem, ale również wiosną i wczesną jesienią. Gdy temperatura utrzymuje się na wysokim poziomie przed długie dni, ciężko o odpowiednią regenerację. Gorące powietrze dokucza szczególnie nocą, utrudniając wypoczynek. W utrzymaniu optymalnej temperatury wewnątrz domu pomóc może profesjonalna klimatyzacja.

Klimatyzacja Tychy i okolice – szeroki wybór urządzeń

Coraz więcej osób decyduje się na montaż klimatyzacji w domu. Odpowiednio ustawiona, pozwala przetrwać letnie upały, zapewniając upragnione ukojenie. Szeroki wybór urządzeń, różniących się sposobem montażu i mocą sprawia, że każdy bez trudu dobierze takie, które sprosta jego potrzebom.

Jaką klimatyzację wybrać?

Wybór klimatyzacji to sprawa istotna pod wieloma względami. Najistotniejszym czynnikiem w przypadku wyboru klimatyzacji jest dobór mocy jednostki do rozmiaru pomieszczenia które ma zostać schłodzone lub ogrzane. Innym bardzo ważnym wskaźnikiem jest energochłonność urządzenia. Klimatyzacje należą do urządzeń które wykorzystują energię odnawialną z powietrza. Przykładowo mogą nam oddać 5kW energii cieplnej wykorzystując jedynie 1kW energii elektrycznej, taki wskaźnik świadczy o energochłonności, im ta równica pomiędzy energią pobraną z powietrza i sieci energetycznej większa tym lepiej.

 

 

Klimatyzacja

Klimatyzacja z funkcją grzania

Większość współczesnych klimatyzatorów jest wyposażonych w funkcję grzania. Ogrzewanie klimatyzacją jesienią oraz wczesną wiosną to bardzo dobry pomysł i na pewno jeden z najbardziej ekonomicznych źródeł ogrzewania. Klimatyzacje z funkcją grzania nazywane są często pompą ciepła powietrze-powietrze. A co z ogrzewaniem kiedy temperatura spadnie znacząco poniżej zera? Obecne rozwiązania w klimatyzacjach pozwalają ogrzewać się nawet przy -22 °C.

 

Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację w Tychach?

Odpowiednio dobrana klimatyzacja pozwala zapewnić komfort termiczny w całym domu. Dopasowana do potrzeb danego użytkownika pozwoli skutecznie obniżyć temperaturę wewnętrzną, również wówczas, gdy na zewnątrz panują upały.

Jednak to nie jedyny powód, dla którego warto zdecydować się na nowoczesną klimatyzację. Nowoczesne klimatyzatory pozwalają zapewnić stały dostęp świeżego powietrza. System filtrów dba o to, by do wnętrza dostawało się czyste powietrze, kontrolując również poziom wilgotności. To wszystko sprawia, że nowoczesna klimatyzacja, nie tylko skutecznie obniża temperaturę, ale również dba o zdrowie domowników.