DOFINANSOWANIE

Program
Czyste Powietrze 2.0

Zamów fotowotaikę oraz inne produkty OZE z dotacją Czyste Powietrze

Czyste Powietrze to program skierowany do gospodarstw domowych, który zakłada dofinansowanie na wymianę starego pieca i ocieplenie domu. Podstawą uzyskania dotacji z programu jest wymiana starego nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła.

Nowe źródło ciepła musi spełniać wymagania techniczne określone w Programie Czyste Powietrze 2.0. Ponadto w ramach dotacji można uzyskać finansowanie na pompę ciepła oraz wsparcia na instalację fotowoltaiczną.

Program Czyste Powietrze 2.0

Poznaj kolejna edycja popularnego programu Czyste Powietrze 2.0. Program Czyste Powietrze to pierwszy ogólnopolski program dopłat do wymiany starych pieców oraz docieplenia domów jednorodzinnych. Celem Programu jest walka ze smogiem w Polsce. Wsparcie finansowe z programu Czyste Powietrze możesz otrzymać na projekty już zakończone, w trakcie realizacji lub jeszcze nierozpoczęte. Pamiętaj jednak, że rozliczeniu podlegać będą koszty poniesione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed złożeniem wniosku.

Najważniejsze zasady programu

Wsparcie finansowe z programu Czyste Powietrze można otrzymać na:

  • wymianę starych pieców na paliwo stałe na ekologiczne źródła ciepła spełniające wymagania programu
  • instalację centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej
  • wentylację mechaniczną
  • mikroinstalację fotowoltaiczną
  • ocieplenie domów oraz wymianę okien i drzwi – koszty materiałów i robocizny

Kto może skorzystać z programu:
Z programu Czyste Powietrze może skorzystać osoba fizyczna, która jest właścicielem / współwłaścicielem domu jednorodzinnego lub wydzielonego w takim domu lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą oraz spełnia kryterium dochodowe.

Jakie produkty OZE obejmuje dofinansowanie z programu Czyste Powietrze 2.0?

Samodzielne instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika to darmowe i nowoczesne źródło energii odnawialnej dla domu lub firmy. Panele fotowoltaiczne pracują i przynoszą korzyści przez cały rok.

Pompy ciepła

Multifunkcyjna pompa ciepła to darmowe i nowoczesne źródło energii odnawialnej dla Twojego domu lub firmy. Pompa ciepła pracuje przez cały rok — ogrzewa zimą i chłodzi latem.

Program Czyste Powietrze - FAQ

Co to jest Program Czyste Ciepło 2.0

Czyste Powietrze to program skierowany do gospodarstw domowych, który zakłada dofinansowanie na wymianę starego pieca i ocieplenie domu. Podstawą uzyskania dotacji z programu jest wymiana starego nieefektywnego źródła ciepła na paliwo stałe na nowe źródło ciepła. Nowe źródło ciepła musi spełniać wymagania techniczne określone w Programie Czyste Powietrze 2.0. Ponadto w ramach dotacji można uzyskać finansowanie na pompę ciepła oraz wsparcia na instalację fotowoltaiczną.

Co ot jest fotowoltaika i jak to działa?

Fotowoltaika to proces polegający na wykorzystywaniu promieniowania słonecznego do wytwarzania energii elektrycznej. Podstawowym elementem systemów fotowoltaicznych są panele solarne, które przekształcają energię słoneczną prąd elektryczny stały.

Systemy fotowoltaicznych bazujące na panelach solarnych to darmowy prąd ze słońca oraz oszczędność i niezależność od podwyżek cen energii przez ponad 30 lat. Oferowany przez Palytronics system jest bezobsługowy i praktycznie bezawaryjny. Zapytaj naszego konsultanta o na temat fotowoltaiki do Twojego domu lub firmy.

Co to jest i jak działa pompa ciepła?

Pompa ciepła to maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).

Pompę ciepła to bezpieczne i w pełni komfortowe rozwiązanie dla Twojego domu. Taki system w zimę ogrzeje dom, latem ochłodzi, a przez cały rok przygotuje ciepłą wodę.

Jest to rozwiązanie szczególnie korzystne w połączeniu z fotowoltaiką. Dzięki energii ze słońca (fotowoltaika) oraz energii z powietrza (pompa ciepła), możesz ogrzewać dom praktycznie bez kosztowo. Rozwiązanie firmy Playtronics jest dobre nie tylko dla Twojego portfela, ale i otoczenia. Zapytaj naszego konsultanta o pompę ciepła i fotowoltaika do Twojego domu lub firmy.

Poznaj inne produkty

Poznaj naszą kompleksową ofertę dla Twojego domu. Dobierzemy dla Ciebie odpowiednie rozwiązania odpowiadające gabarytom domu i zapotrzebowaniu na energię.

Baza wiedzy OZE

Chcesz zainwestować w OZE i zastanawiasz się czy fotowoltaika, pompa ciepła to dobre rozwiązanie dla Ciebie? Czytaj nasze poradniki na temat Odnawialnych Źródeł Energi, fotowoltaiki, pomp ciepła, magazynowania energii i znajdź najlepsze rozwiązania dla siebie.